dekoracje ścienne

Jak udekorować przestrzeń, by zagościł w niej styl marynarski?

Chociaż styl marynistyczny nie jest dziś w naszym kraju najpopularniejszy, to jednak nie brakuje osób, które bardzo chętnie go w swoich czterech ścianach stosują. Kompletnie  nas ten stan rzeczy nie dziwi, bowiem prezentuje się on nader interesująco. Zastanówmy się zatem nad tym, w jaki sposób sprawić, by marynistyczne klimaty pojawiły się  w naszych czterech ścianach dzięki dekoracjom.

Jakie kolory wybrać?

Oczywiście kiedy mówimy o stylu skandynawskim, musimy koniecznie trzymać się, określonej kolorystyki, która jest tutaj jednym z głównym wyznaczników. Biel i błękit lub granat, do tego zaś odrobina czerwieni – i mamy idealny przepis na to, by udekorować przestrzeń utrzymaną w stylu morskim. Warto oczywiście zastanowić się nad tym, jaki konkretnie rodzaj dekoracji naściennej zastosować. A możliwości jest przecież bardzo wiele!

Wiele osób decyduje się na to, by powiesić na którejś ze ścian w pokoju dziennym, przedpokoju, gabinecie, sypialni  czy jadalni fototapetę utrzymana w klimatach marynistycznych. W tym przypadku rzecz jasna jako pierwszy przychodzi na myśl nadmorski pejzaż – w istocie tego typu rozwiązanie jest stosowane niezwykle często. Jednak możemy mieć także do czynienia z  zupełnie innym typie dekoracji, byleby był on utrzymany w stosownych barwach. Oczywiście statki, muszle z perłami w środku i wszelkiego typu żyjątka morskie jak najbardziej się nadadzą w roli głównych bohaterów tego typu dekoracji.

Warto pomyśleć także o obrazach, one bowiem mogą z powodzeniem wyczarować styl marynarski w czterech ścianach. Na szczególną uwagę  zasługują dziś na pewno bardzo popularne egzemplarze wieloczęściowe. Można je powiesić tak, jak chciał tego twórca, można również zamienić kolejność poszczególnych elementów albo też każdy z nich potraktować niczym oddzielną dekorację. i będzie pięknie!

Dzięki klimatom morskim jesteśmy w stanie wprowadzić do naszych wnętrz przecudowny klimat. W takiej przestrzeni aż chce się myśleć o nadchodzących wakacjach oraz wspominać ubiegłe urlopy. Będzie na pewno stylowo i modnie!