dekoracje ścienne

Na jakie artykuły dekoracyjne decydują się dziś Polacy?

W świecie dekoracji naściennych dzieje się obecnie bardzo wiele. Trendy zmieniają się niczym w  kalejdoskopie. To bardzo dobry znak, bowiem wiadomo dzięki temu, że idealne dla siebie rozwiązanie mogą znaleźć zarówno miłośnicy stylu glamour, jak i boho retro, skandynawskiego, loftowego, minimalistycznego czy też francuskiego bądź angielskiego. No właśnie, jakie konkretnie typy dekoracji wybieramy najchętniej?

Fototapety

Moda na fototapety trwa w najlepsze już od dobrych kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się tutaj zmienić. Bardzo nas ten stan rzeczy cieszy, bowiem mamy w tym przypadku do czynienia z typem ozdoby, dzięki której zwyczajna przestrzeń zamienić się może w najprawdziwszą oazę piękna i wyjątkowości. Oczywiście kiedy kupujemy konkretny egzemplarz, powinniśmy go dobrać do stylu i kolorystyki, jakie w danym wnętrzu panują.

Obrazy

Obrazy ręcznie malowane, na płótnie, korku czy tez szkle akrylowym – długo można byłoby wymieniać przeróżne ich rodzaje. Ostatnimi czasy wielkim krzykiem mody okazują się być egzemplarze wieloczęściowe. Można je bowiem na wiele różnych sposobów powiesić na powierzchni ściany, bawiąc się nieco w kreatora.

Tapety

Dzisiejsze tapety niewiele mają wspólnego z tymi, jakie wielu z nas pamięta chociażby z lat dziewięćdziesiątych. Dzisiaj to bowiem idealne połącznie walorów praktycznych i estetycznych (dodatkowo dostępne w bardzo przystępnych cenach). Modele utrzymane w jasnej bądź też ciemnej gamie kolorów, minimalistyczne bądź też bogato zdobione, bardzo nowoczesne lub utrzymane w stylistyce vintage albo retro…długo można  byłoby wymieniać mnóstwo możliwości, jakimi się tutaj stykamy. Najwyższa jakość wykonania gwarantuje, że egzemplarze posłużą przez wiele lat. Warto wiec już dziś zdecydować się na zakup!