dekoracje ścienne

Parawan pokojowy metodą na oddzielenie stref w pomieszczeniu

Tak naprawdę ludzkość zna tego typu rozwiązanie od dawna, jednak właśnie teraz przeżywa ono swój wielki renesans. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem parawan pokojowy jest genialnym wręcz połączeniem walorów natury estetycznej oraz praktycznej. Warto zatem zdecydować się na zakup  i tym samym na stylowa bardzo odmianę swoich czterech ścian.

W jakich przypadkach wykorzystujemy parawany?

Bardzo często sięgają po nie na przykład rodzice rodzeństwa zajmującego wspólny pokój. Dlaczego? Dzieciaki bowiem przez cały dzień zgodnie i wesoło się bawią, jednak wieczorową porą przychodzi czas na to by nieco odpoczęły. Aby zapewni każdemu z nich dawkę intymności, wystarczy po prostu pomiędzy dziecięcymi łóżeczkami rozstawić dekoracyjny parawan, a rano złożyć go z powrotem. jest bardzo lekki, ale solidny zarazem. Ozdoby i dekoracje pojawiają się rzecz jasna z obu stron –wszak żadne z dzieci nie może być tutaj poszkodowane, każde musi mieć również uroczy widok. Oczywiście parawany dekoracyjne są w pełni bezpieczne dla zdrowia, można je więc stosować bez najmniejszych nawet zastrzeżeń.

Bardzo dobrze sprawdzają się one również w przypadku kawalerek. Tutaj bowiem jeden tylko pokój służy zarówno jako sypialnia, jak i gabinet przeznaczony do pracy, wnętrze o charakterze reprezentacyjnym oraz jadalnia. Gdybyśmy zatem chcieli cześć owej przestrzeni ukryć na jakiś czas (lub na stałe) i oddzielić, to właśnie takie rozwiązanie okazuje się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Wnętrza o charakterze loftowym są stworzone do tego, by zastosować w ich przypadku stylowy parawan dekoracyjny. Oczywiście wybór konkretnego modelu jest uzależniony od indywidualnych preferencji i potrzeb kupującego oraz od panujących obecnie trendów w świecie aranżacji naściennych. Stylowych wzorów ciągle przybywa, zatem na pewno każdy będzie w stanie wybrać tu dla siebie coś naprawdę wyjątkowego. Modele minimalistyczne, boho ,glamour, rustykalne, klasyczne…Możliwości jest bardzo wiele.  Parawany górą!