dekoracje ścienne

Styl minimalistyczny a ozdoby naścienne

Okazuje się, że mieszkańcy naszego kraju coraz częściej decydują się dziś na to, by ich przestrzenie urządzone były w klimacie minimalistycznym. Kompletnie nas to nie dziwi, wszak ten właśnie styl robi obecne na całym świecie furorę. Pozwala na wypoczynek i relaks w zaciszu czterech ścian, sprawia też, że przestrzenie optycznie się powiększają. minimalizm i prostota to właśnie to, na co Polacy postawili po wielu latach PRL-owskich typowo wystrojów (które wszak z elegancją i najlepszym stylem nie miały nic wspólnego). Warto zastanowić się nad tym, jakie ozdoby naścienne zastosować wówczas, kiedy zdecydujemy się na urządzenie naszych pomieszczeń właśnie w minimalistycznym klimacie!

Możliwości jest bardzo wiele!

Na pewno warto postawić tutaj na dopasowaną do całości fototapetę, ona bowiem pojawi się na całej powierzchni jeden ze ścian  wdanym pomieszczeniu (na przykład w  sypialni, pokoju dziennym, przedpokoju czy też przeznaczonym po pracy gabinecie). Świetny wyjściem jest tutaj na przykład zastosowanie egzemplarza monochromatycznego, on bowiem na pewno podkreśli minimalistyczny charakter owej loftowej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będzie także z całą pewnością egzemplarz abstrakcyjny, który utrzymany jest w kontrastowych kolorach. Takie właśnie naścienne dekoracje coraz częściej się w naszych wnętrzach pojawiają.

Oczywiście wzorów i rozmiarów fototapet do wyboru jest całe mnóstwo, więc na pewno każdemu uda się znaleźć dla siebie dokładnie taki, który będzie w stu procentach dopasowany do całości pomieszczenia. Przypomnijmy, że za egzemplarz wysokiej jakości wcale nie musimy dużo zapłacić. Już za kwotę rzędu stu kilkudziesięciu złotych staniemy się posiadaczami tej wspaniałej dekoracji.

Obrazy także się sprawdza, wystarczy tylko wybrać te stonowane, utrzymane w podstawowych barwach ( biel, czerń, szarość, baby blue). Na pewno bardzo intrygująco będą się one prezentowały na powierzchni ściany. Z pewnością warto sięgnąć po dzieła malowane ręcznie albo wieloczęściowe, bowiem w tym przypadku mamy do czynienia z najwyższym poziomem artyzmu. Jest minimalistycznie, jest pięknie!