dekoracje ścienne

Styl rustykalny a dekoracje naścienne

Wydaje się, że Polakom znudziła się już nieco pojawiająca się wszędzie nowoczesność. Dlatego właśnie w świecie aranżacji wnętrz coraz częściej poszukują oni tego, co jest jej niejako przeciwne. Nic zatem dziwnego, że styl rustykalny staje się ostatnimi czasy tak bardzo popularny. Wiemy dobrze, że Polacy po prostu go pokochali!

Sielsko, wiejsko…

Sielskie, wiejskie klimaty to tak naprawdę znakomite rozwiązanie do różnego typu przestrzeni. Niezwykle ciekawie komponowały się będą zarówno w kuchni, jak i pokoju dzienny, w przedpokoju również znajdą dla siebie miejsce. Warto pomyśleć o nich także w przypadku dekorowania sypialnianej przestrzeni.

Jeśli chodzi o popularne printy i zdobienia, oczywiście numerem jeden będzie wszystko to, co związane z wiejskim życiem. Folkowe wycinanki, kuru, pola, łąki, lasy, domki wiejskie – to wszystko na pewno się sprawdzi. Często styl rustykalny powiązany jest nieco z shabby chic, w tym przypadku mamy bowiem do czynienia z urokliwymi niezwykle przecierkami. Polacy bardzo je sobie upodobali.

Pamiętajmy o tym, iż kiedy chcemy wprowadzić do wnętrza klimaty rustykalne, jak najbardziej możemy postawić na fototapetę. będzie ona głównym i wiodącym dekoracyjnym elementem na danej przestrzeni. Na szczęście niskie ceny jak najbardziej podążają tutaj w parze z najwyższą jakością wykonania, dlatego nie musimy wydawać wiele, by odmienić  swoją przestrzeń. Modeli o charakterze rustykalnym jest obecnie w naszym kraju coraz więcej, dlatego też pewno każdy wybierze dla siebie dokładnie taki, który będzie  wstanie w stu procentach spełnić jego wyobrażenia o pięknie i wyjątkowości.

Obrazy to także świetne rozwiązanie, pozwolą bowiem na gruntowną zmianę przestrzeni, która dotychczas mogła prezentować się nazbyt zwyczajne czy klasycznie. Na szczególną uwagę na pewno zasługują tutaj modele wieloczęściowe to bowiem ostatnimi czasy niekwestionowany hit. Niech zatem będzie sielsko i wiejsko, to bowiem niezwykle modny trend we współczesnej aranżacji wnętrz!