dekoracje ścienne

Styl skandynawski – jakie dekoracje zastosować?

Bardzo wyraźnie widać, że Polacy miłością szczerą pokochali klimaty skandynawskie i niezwykle chętnie je w swoich czterech ścianach stosują. Trudno wszak dziwić się temu, wszak ten rodzaj prostoty cudownie się we współczesnych, modnych przestrzeniach prezentuje. Bardzo cieszy nas fakt, iż mieszkańcy naszego kraju tak często się skandynawskimi rozwiązaniami interesują. Jakie dekoracje warto wówczas zastosować? Postanowiliśmy sprawdzić to już teraz!

Rozwiązanie do każdego wnętrza!

Nikogo nie powinno dziwić, że styl skandynawski świetnie się wpisuje w różnego typu przestrzenie. Jedni bardzo chętnie stosują go w sowich pokojach dziennych, inni natomiast z upodobaniem aranżują go w sypialniach ,jadalniach, gabinetach przeznczonych do pracy czy też przedpokojach. Widać bardzo wyraźnie, iż w przypadku tych właśnie klimatów mamy do czynienia z konkretną kolorystyką. Dominują zdecydowanie barwy Ziemi, pojawia się sporo szarości oraz biel, nie brakuje również zieleni oraz beży. Gdzieniegdzie warto umieścić też nieco grafitowego koloru, na pewno będzie on się bardzo ciekawie komponował.

Fototapety, obrazy tapety!                                                                            

Na szczęście obecnie projektanci różnego typu naściennych dekoracji bardzo często inspirują się rozwiązaniami związanymi bezpośrednio z klimatami skandynawskimi. Nic więc dziwnego, że klienci imają zatem do wyboru niezliczone ilości fototapet, obrazów i tapet z określonymi printami oraz  w kolorach charakterystycznych dla tego właśnie klimatu. Dzięki zastosowaniu stylu skandynawskiego wnętrza stają się bardzo klimatyczne, nie brak im nutki minimalizmu. Świetnie się w nich zatem wypoczywa, można się także zrelaksować i nabrać sił po ciężkim dniu. Wszystko wskazuje zatem na to, że klimaty skandynawskie nadal będą rządziły w naszym kraju. Bardzo nas to cieszy, oznacza to bowiem, że Polacy nadal będą każdorazowo wybierać to, co łączy w idealny sposób elegancję i walory praktyczne. W stonowanych skandynawskich wnętrzach wszak każdy lubi przebywać!